stickerمولوی ، حدیثِ سَفینه (کشتی) را که از پیامبر (ص) و در شأنِ اهل بیت (ع) روایت شده و مورد اتفاق شیعه و اهل سنت است تحریف نموده و بجای کلمه ی ( اهلِ بیت ) ، ( اصحاب ) را جایگزین نموده است stickersticker

بهرِ این فرمود پیغمبر : که من              
 همچو کشتی ام به طوفانِ زَمَن

ما و  ( اصحابیم ) چون کشتیِ نوح        
هر که دست اَندَر  زَنَد ، یابد فُتوح

????(( مثنوی معنوی ، دفتر چهارم  ص 544)) ،((تصویر فوق ????))

stickerحدیثِ ( سَفینه )، در منابع موثق اهل سنت ، در همه ی موارد ،با واژه ی ( اهل بیتی ) و یا با عبارتِ ( عترتی ) آمده که ذیلاً  به نمونه ای از آن اشاره می گردد :

????حاکم نیشابوری که از بزرگترین محدثان اهل سنت است ، حدیث سفینه را اینگونه روایت کرده :

. سمعت أباذر يقول ، سمعت رسول الله صلى الله عليه وسلم يقول :

(???? : مَثَلُ أَهْلِ بَيْتِي ???? كمَثَلِ سَفِينَةِ نُوحٍ ، مَنْ رَكِبَهَا نَجَا وَ مَنْ تَخَلَّفَ عَنْهَا غَرِق )

ترجمه : ابوذر می گوید ، از پيامبر اكرم صلّی الله عليه و آله شنيدم كه می‌فرمود :

????. مَثَلِ اهلِ بيتِ من ????همچون كشتیِ نوح است كه هر كس بر آن سوار گشت نجات يافت و هر كس از آن روی گرداند غرق خواهد شد.

????
stickerحاكم نیشابوری ، در ذیل این روايت ، به صحیح بودن آن تصریح نموده و گفته است:

????(حديث صحيح على شرط مُسلِم وَ لَم يخرجاه)

????(( المستدرک ، حاکم نیشابوری ج2 ص373 )) ، ((تصویر فوق ???? ))

✔️
stickerحدیث سفینه در منابع معتبر اهل سنت نقل شده از جمله :

????(أحمد بن حنبل، فضائل الصحابة: ج2 ص785 ) ، ( المعجم الکبیر طبرانی ج3ص45) (الصواعق المحرقة: ج2 ص 446)، ( المناوي، فيض القدير: ج5 ص660)

stickerبه راستی انگیزه ی مولوی از تحریفِ حدیثِ سَفینه و حذفِ (اهل بیتی ) و جایگزین نمودن ( اصحابی ) در حدیث مزبور چیست sticker

stickerاگر مولوی واقعا سُنّی مذهب است پس چرا حدیثِ مذکور را همانند اهل سنت با عبارت ( اهل بیتی ) یا ( عترتی ) نیاوردهsticker

stickerبه قول بعضی از پیروان و مریدانِ مولوی ، او شیعه ای است که از روی تقیه برخی حرف ها را زده ،

????حال آنکه مقتضای تقیه  آن است که شخص ، عقیده ی خود را پنهان داشته و مطابقِ عقاید مخالفین سخن گوید ، اگر واقعا مولوی تقیه می کرده ، حداقل می بایست حدیث فوق را همانند اهل سنت با همان عبارات ( اهل بیتی ، عترتی) نقل می کرد ، نه اینکه از رویه ی آنها فراتر رفته و حدیث را تحریف نماید .

stickerاین در حالی است که امام محمد شافعی ، که یکی از رؤسای اربعه ی اهل سنت است ، در شعر معروفش به همین حدیث اشاره کرده و صراحتاً می فرماید از نظر من ، اهل بیتِ پیامبر(ص) ، بمنزله ی کشتی نجات هستند و من با نام خدا ، به آنها پناه آورده ام .

رَکبتُ عَلی اسمِ الله فِی سُفُنِ النَّجی
 وَ هُم اَهلِ بَیتِ المُصطَفی خاتَمِ الرُّسُل

???? برگرفته از دروسِ شرح و نقدِ مثنوی سید رضا نوعی (( حکیم ))

پیام شیعه | Shia حدیث ,مولوی ,بیتی ,الله ,حدیثِ ,کرده ,حدیثِ سَفینه ,الله عليه ,حدیث سفینه منبع

مشخصات

تبلیغات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

فیلم ایرانی صبا خودرو پورتال و سایت تفریحی خبری ایرانیان Imraneftbe692 blogi اطلاعاتی درمورد زیورآلات جاست استار تبادل لینک اتومایتک با سیستم آموزش کسب در امد از اینترنت ادکلن لالیک دانلود آهنگ و فیلم